Ad hoc správa: Stiahnutie prognózy S&T na rok 2020

25.03.2020 | Austria

Globálne šírenie vírusu SARS-CoV-2 a jeho priame dopady ovplyvňujú spoločnosť a hospodárstvo na celom svete. Za týchto okolností spoločnosť S&T AG nedokáže detailne predpovedať ďalší rozvoj podnikania skupiny S&T v aktuálnom finančnom roku. Z tohto dôvodu spoločnosť S&T AG nemôže aktuálne potvrdiť usmernenia týkajúce sa príjmov a EBITDA zverejnené dňa 22. januára 2020. Zverejnenie nového usmernenia pre finančný rok 2020, ktoré by bolo dostatočne spoľahlivé, momentálne nie je možné. Spoločnosť S&T AG plánuje zverejniť nové usmernenie po tom, ako budú k dispozícii údaje za prvý štvrťrok 2020, ktoré boli doteraz v súlade s pôvodným plánom, a po prehodnotení súčasnej situácie. S&T AG naďalej dodržiava svoje strednodobé ciele do roku 2023, a to celkové príjmy v objeme 2 miliardy EUR a EBITDA v objeme 220 miliónov EUR.

Momentálne venujeme maximálnu pozornosť zdraviu našich zamestnancov a ich rodín. Zároveň prevádzkujeme kritické infraštruktúry a dodávame dôležité produkty, napríklad v oblasti zdravotníckej techniky, a preto sa snažíme pokračovať v našich obchodných činnostiach v čo najväčšej možnej miere a bez obmedzení, aby sme mohli byť spoľahlivým partnerom pre našich zákazníkov aj v tomto období. Skupina S&T využíva všetky dostupné opatrenia na minimalizáciu hospodárskeho dopadu koronavírusovej pandémie na skupinu S&T. Výročná správa spoločnosti S&T AG za finančný rok 2019 bude zverejnená podľa plánu 26. marca 2020. 

O spoločnosti S&T AG

S&T AG (www.snt.at) vedie technologickú skupinu, ktorá zamestnáva približne 4 900 osôb a pôsobí v 32 krajinách po celom svete. S&T AG je kótovaná na frankfurtskej burze cenných papierov (ISIN AT0000A0E9W5, WKN A0X9EJ, SANT). S&T je na burze súčasťou indexov špičkových technológií TecDAX® a SDAX®. V regióne strednej a východnej Európy, S&T patrí k popredným dodávateľom IT systémov a v nich obsiahnutých služieb a riešení. V roku 2016 S&T prevzala účasť v spoločnosti Kontron AG, ktorá predstavuje jedného z lídrov na svetovom trhu so zabudovanými počítačmi, čím rozšírila svoje portfólio proprietárnych technológií používaných v oblasti zariadení, cloudovej bezpečnosti, softvéru a inteligentnej energie. Týmto krokom sa spoločnosť S&T stala jedným z popredných dodávateľov na medzinárodných trhoch s technológiami priemyslu 4.0 a IoT (internet vecí).

Choose language